Ceban se laudă cu investiții de 740 milioane lei în suburbiile capitalei, timp de patru ani: „O sumă record”. Cum au fost împărțiți banii și pentru ce
Cei mai puțini bani, 6,3 milioane lei, au fost investiți, potrivit raportului prezentat de Ceban, la Cruzești. Suma ar fi fost folosită pentru amenajarea terenurilor de sport și a terenurilor de joacă, reparațiile străzilor și a trotuarelor, apeduct și alte proiecte de infrastructură. La polul opus de află localitatea Tohatin, care ar fi beneficiat, în ultimii patru ani, de 33,9 milioane lei din partea Primăriei Chișinău. Ion Ceban spune că aici banii au fost investiți în construcția unei stații regionale de pompare, rețelele de canalizare și apeduct, reparația străzilor și investiții în educație și infrastructură. Din acești bani ar fi fost deschisă inclusiv ruta de troleibuz nr. 6.