Fost primar al orașului Căușeni, prins beat la volan! A rămas fără permis de conducere. Presa locală scrie că Anatolie Donțu a fost tras pe dreapta luni, 9 octombrie, în jurul orei 21:30. Oamenii legii l-au somat să oprească pe o stradă din Căușeni. După ce a trecut testul cu aparatul Drager, polițiștii au constatat o concentrație de 0,24 mg/l de alcool în aerul expirat