Echipa Moldovei a obținut aurul și argintul la concursul internațional de robotică din Singapore. Tinerii din Moldova au participat alături de alte 190 de țări din întreaga lume, aducând țara noastră pe harta celei mai mari olimpiade de robotică de pe glob