Cel mai cunoscut youtuber din România, cu peste 1,1 mln abonați, George Buhnici a fost săptămâna trecută la o conferință la Chișinău. După eveniment, a pus un story pe Instagram în care a lăudat bucătăria locală: "Aproape că mă bucur că plec, altfel lucrurile ar degenera", a spus acesta. Și soția sa Lorena a avut doar cuvinte de laudă: "Dincolo de eveniment și întâlnirile de business de la Chișinău, experiența culinară a câștigat detașat. Nu am mai mâncat atât de bun, gustos și simplu de foarte mult timp, iar ospitalitatea oamenilor a întrecut orice așteptare"