Scandal în media din România. Trustul elvețian Ringier l-a plecat pe redactorul-șef al Gazetei Sporturilor, după 20 de ani de activitate, pentru că acesta n-a vrut să consulte articolele cu managementul înainte de publicare: „Încercau să încalce principiile unei prese independente”