Televiziunea afiliată cu Ilan Șor, ORIZONT TV, a fost amendat cu 8 000 de lei în ședința de vineri a Consiliul Audiovizualului, pentru că a prezentat informații neverificate în știri și nu a dat rectificări despre subiectele difuzate. Totodată, postul a fost sancționat cu avertizare publică, deoarece nu a asigurat exactitatea, corectitudinea și echilibrul diferitor opinii în reflectarea desemnării noii componențe a Comitetului Executiv al UTA Găgăuzia
26 septembrie 2023, 17:11
· sursa: consiliuaudiovizual.md
↗ Sursă originală