Site-urile mai multor instituții energetice de stat au fost atacate de hackeri ruși. În seara de 25 septembrie, pagina de Telegram Narodnaia CyberArmia a publicat un mesaj în care anunță că atacă cibernetic paginile oficiale ale Moldelectrica, oplata.md, Premier Energy, Agenției pentru Eficiență Energetică și Red Nord