Din aceeași ediție
Deputatul transfug de la PSRM (la Șor) Alexandr Nesterovski a rămas fără imunitate parlamentară, după votul deputaților. Acesta e acuzat de pretinderea, acceptarea și primirea personal sau prin mijlocitor de către o persoană cu funcție de demnitate publică, de bunuri ce nu i se cuvin pentru sine
Nesterovschi, „vândut” pentru 350 de mii de dolari și încă 5 000 de dolari „salariu” lunar pentru a îndeplini „alte atribuții în calitate de deputat”, în interesul lui Șor? Nesterovschi: „Jos alianța Dodon-Sandu!”