La eveniment l-am întâlnit și pe Vlad Doicaru, vicepreședinte Huawei România, cu care am agreat să realizăm un podcast despre tehnologie, educație și digitizare, cloud, etc. Îl facem data viitoare când vine la Chișinău.
Știu că pe canal este un nucleu puternic al celor interesați de tech, astfel că, dacă aveți întrebări, aruncați-le la comentarii și voi avea grijă să le adresez invitatului odată ce ne întâlnim.
💻 La sfârșitul săptămânii trecute am avut plăcerea să particip alături de reprezentanții Orange Moldova și Huawei la o expoziție la Iași, unde au fost prezentate tehnologii de top de la Huawei - toate împachetate într-un camion transformer pe roți, care circulă în diferite orașe