Recean: Eu l-am chemat în Guvern pentru ca să ne mișcăm accelerat pe proiectele de infrastructură. Dl Spînu va prezenta joi livrabilele pentru următorii 2 ani. Dacă livrează - bine, dacă nu - revenim la discuții despre schimbarea la minister.
Au existat multe bârfe în spațiul public despre dlui, ceea ce e important acum este ca acesta să livreze pe mandatul său. Guvernul a fost foarte eficient în contractarea finanțării de la instituțiile financiare, noi trebuie să ne mișcăm foarte repede, pentru ca acești bani să fie valorificați - infrastructura rutieră, poduri, conectare cu România și Ucraina, apă, canalizare, etc.