Renato Usatîi anunță că l-a contractat pe moderatorul N4, Gheorghe Gonța, pentru a realiza o emisiune în fiecare duminică, pe canalul de Youtube al politicianului. Cei doi spun că între ei există un contract oficial, agreat cu N4, iar întrebările sunt pregătite fără cunoștința lui Usatîi. Fostul primar de Bălți spune că vrea astfel să discute într-un mod interactiv subiectele importante ale săptămânii