Pe 24 august, hackerii ucraineni au spart camerele de supraveghere cu sunet în diferite orașe ale Rusiei și au transmis mesaje audio locuitorilor țării agresoare. La final, aceștia au fost puși să asculte imnul Ucrainei. Unii au încercat să dezactiveze camerele de supraveghere