](https://strana.news/news/443386-stalo-izvestno-pochemu-prekratilis-sovmestnye-youtube-efiry-fejhina-s-arestovichem.html)

Arestovici: „Trebuie să îi mulțumesc lui Mark Feigin și echipei sale pentru un maraton foarte dificil, trecut împreună în cele 17 (!) luni de război. Sinergia era ceea ce aveam nevoie. Milioane (fără exagerare) de spectatori îi vor fi mereu recunoscători. Dar timpul nu stă pe loc și totul se schimbă mai devreme sau mai târziu. Mergem mai departe - fiecare în felul nostru", a scris Arestovich.

Feighin: Acest episod este unul care aparține trecutului. Deja e prea mult. Canalul va exista mai departe și fără Arestovici. Nimeni nu-mi va spune ce și cum să fac, eu decid singur.