Primăria Capitalei, luată peste picior de motocicliști după ce a interzis virarea la stânga pe str. Calea Ieșilor. Motocicliștii au găsit o soluție legală pentru a vira pe Calea Ieșilor
După schimbările marcajului, pe această stradă a fost interzisă în totalitate virarea la stânga pentru șoferii care circulă spre direcția Centru. Astfel, șoferii care vin de la Sculeni/Buiucani, nu mai pot intra direct spre zona Zity Mall / Fourchette / McDonalds și NU mai pot face întoarcerea spre clădirile de birouri din zonă. Aceștia trebuie să parcurgă tot drumul până la sensul giratoriu de la str. Creangă/Topaz, care este deja aglomerat în orele de vârf, pentru a întoarce.