Numărul 2 în top este o pagină Moldova mea de vis cu 9700 de dolari cheltuiți, iar apoi o pagină Moldova înainte cu 7300 dolari.

Pe locul 4 se află Natalia Morari care a plătit 5600 de dolari în 3 luni, pentru a-și face auzite postările și a reveni înapoi în spațiul public

Pe locul 6 în listă apare Guvernul R. Moldova, care a cheltuit 4800 dolari, MAE, care a cheltuit $4200 pentru promo summitul european. Pe 13 apare PAS cu 2300 dolari, iar pe 14 - premierul Dorin Recean cu 2000 dolari.

Unele dintre paginile care au cheltuit sume grase în această vară pentru sponsorizări pe Facebook au fost șterse, cum ar fi „Moldova mea de Vis, care alături de „Moldova înainte”, „Moldova cosi”, „Gagauz i ya”, „Mâncare și rețete din Moldova”, „Orhei azi”, „Raport de Știri Moldova”, „Tere Moldova” au promovat Partidul Șor, care nu mai există și pe liderul acestuia, Ilan Șor.

În trei ani de zile, moldovenii au cheltuit peste jumătate de milion de euro pentru publicitate pe Facebook.