Premierul a adresat această solicitare Ministrului Energiei, Victor Parlicov: „Situația de la Termoelectrica este inacceptabilă, atât din considerentele de mediu, cât și ca procedura de management... Rog să fie remaniat tot managementul până la sfârșitul săptămânii", a spus Recean.