Critici dure la adresa noului ministru al Infrastructurii și Dezvoltării Regionale, Andrei Spînu. Ex-deputatul Octavian Țîcu califică revenirea lui Andrei Spînu în Guvern drept o bătaie de joc la adresa cetățenilor și un eșec al președintelui Maia Sandu. De cealaltă parte, vicepreședintele PAS, Radu Marian, dă asigurări că premierul Dorin Recean a fost cel care a propus revenirea lui Andrei Spînu în Guvern, pentru a crește eficiența ministerului Infrastructurii și Dezvoltării Regionale