Ce-i răspunde Maia Sandu: La noi e pace și eu sunt în funcția de președinte. Vreau să văd ce ar fi fost dacă nu eram noi la guvernare. Dvs ar trebui să apreciați această pace.

Tariful la gaz, discutat la Briceni. Maia Sandu: „Nu trebuie să susținem niște ucigași, doar ca prețul să fie cu un dolar mai ieftin. Moldova a negociat, la fel au făcut și Serbia și Ungaria. Ultimii au plătit un preț mai mare decât Moldova. Nu contează dacă s-a mers sau nu, prețul s-a plătit foarte mare. Dacă dvs nu puneți preț pe viața oamenilor, e decizia dvs”, a spus Sandu, după ce un cetățean a cerut negocieri cu rușii pentru reducerea tarifului la gaz.