Mesajul premierului Recean pentru cei 3 miniștri demisionari: "Îi mulțumesc mult dlui Topală pentru reforma universitară, care începe să aducă rezultate. E un proces complex și important. (...) Îi mulțumesc și ministrei Revenco, a avut o contribuție mare atunci când a preluat leadershipul la criza refugiaților, a gestionat situații foarte complexe, a pus bazele transformărilor necesare. (...) Îi mulțumesc și dnei Dabija, care a asigurat realizarea a peste 300 de km de drum. Ea a făcut astfel ca azi să facem parte din mecanismul UE de conectivitate"
Ana Revenco, după ce și-a anunțat demisia: „A fost o onoare să servesc țara în calitate de ministru de interne”
Lilia Dabija: „Am depus eforturi ca în toate domeniile noastre să facem progrese”