Reacția Chișinăului după comentariile rușilor despre așa zisa rusofobie odată cu expoziția din centrul Capitalei: „O încercare de a distorsiona evenimetele tragice prin care a trecut țara noastră. (...) Invităm reprezentanții ambasadei ruse să viziteze vagoanele instalate în PMAN.”