Proprietara unui BMW spune că şi-a lăsat maşina la o spălătorie din Chişinău şi s-a trezit că ea a fost accidentată la Hânceşti. Totul s-ar fi întâlnit la spălătoria Avante de pe str. Grenoble din Chișinău. Automobilul a fost grav avariat și nu mai poate fi reparat
Reacția administrației Avante: "Spălătoria îşi termină programul la 21:00 într-adevăr, iar proprietara BMW-ului a lăsat cheile maşinii unuia din angajaţi la 00:20, pe 4 iulie, deci la 3 ore şi 20 minute după încheierea programului. Acel angajat, împreună cu un coleg de-al său, sfârşise programul de lucru şi îşi petrecea timpul în benzinăria alăturată. Mai mult ca atât, acesta ar fi consumat acolo şi băuturi alcoolice. Cei doi au preluat cheile de la proprietară şi, după mai mult timp de ezitare, au pornit cu maşina pe traseul spre Hânceşti şi Leova, unde au şi accidentat-o şi au fugit de la faţa locului".