🍾
Și iar îi vine...reaaa :) Controbăiam azi prin mcabinet.gov.md și marea mi-a fost mirarea (e drept că și un pic neplăcută) să aflu că... mă pot pensiona. Sistemul m-a informat următoarele: Datorită faptului că am început să lucrez oficial foarte devreme, am atins stagiul minim de cotizare pentru... ieșitul la pensie. Mdaaaaa... mi-am spus. Na-ți-o bună! Așa că, azi, într-un fel... sărbătoresc
A rămas o nimica toată - să aibă cine plăti, peste 27 de ani, cotizațiile sociale pentru pensie 😂
Voi, ce ați aflat interesant azi, cu ce vă îndeletniciți? 👌
7 iulie 2023, 20:11