Ministra de interne Ana Revenco a fost întrebată de jurnaliști dacă „urmează demisii după acest incident de la Aeroport”. „Nu am să vă răspund la această întrebare (...) Reiterez informația care deja am furnizat-o, investigația este în derulare, organele abilitate au informat deja publicul și jurnaliștii despre faptul că investigația este în derulare”, a spus Revenco