Maia Sandu a convocat sămbătă instituțiile responsabile de asigurarea securității și ordinii publice. La ședință instituțiile au raportat despre modul în care au acționat în ziua incidentului grav de la Aeroport, precum și despre implementarea unor măsuri sporite de securitate.