Deținătorii de patentă s-au adunat în scuarul Teatrului de Operă și Balet și protestează contra anulării patentelor de la 1 iulie. Aceștia spun că nu vor să activeze cu aparat de casă. Protestatarii sunt susținuți de oamenii afiliați lui Ilan Șor.