Alexandr Lukașenko confirmă indirect că la Moscova a fost panică după ce Prigojin a pornit spre Capitala rusă: 30 km până la Moscova s-au format liniile de apărare. A fost adunat tot efectivul posibil atunci. Putin chiar mi-a povestit despre cadeți, ca în anii de război. Au înarmat pe toată lumea... S-au adunat atât la Kremlin, cât și lângă Kremlin.... chiar și Poliția. Erau cam 10 mii de apărători în total, din câte am înțeles