Vrea sa salveze aparențele. Vladimir Putin a chemat azi la Kremlin sute de reprezentanți ai forțelor de ordine, de la MAI, până la Rosgvardia și FSB. Acesta i-a lăudat pentru modul cum și-au "făcut meseria pentru a apăra statalitatea țării în timpul rebeliunii Wagner"
Cum a fost posibil ca timp de 24 de ore, rușii să scape de sub control un oraș precum Rostov pe Don de peste 1 mln locuitori și deplasarea unei coloane militare pe un traseu de cca 500 de km fără ca să întâlnească nicio împotrivire, desigur, totul a fost trecut cu vederea. Răspunsul e evident - pentru că totul e putred pe interiorul acestei țări 😀