Maia Sandu a chemat la discuții reprezentanții mai multor partide. „În urma discuțiilor care au avut loc în contextul Adunării „Moldova Europeană”, partidele politice care au declarat că optează pentru aderarea țării noastre la UE i-au solicitat Președintei Maia Sandu să organizeze mai frecvent întrevederi de acest gen”, a menționat reprezentanta Președinției