Un fermier venit ieri în PMAN, discurs tranșant în fața premierului Recean: Dl prim-ministru, ce se întâmplă cu TVA-ul din 2020, eu am depus, mi s-a dat decizia, etc. Nici azi nu s-au alocat banii, deși sistemul dvs arată că tot e bine. Am făcut investiții bazându-ne pe promisiunile voastre. Am peste 1 mln euro investiți în ultimii 7 ani, credite, gaj, v-am ales vectorul, Europa, aveți guvern, parlament, investim, am venit înapoi din Europa. Lumea râde de noi că umblăm scump, dar totul e în credit. (...) Hai pe toți să-i ajutăm, azi agricultura, mâine industria, etc