Dacă mă întrebați de acuzațiile venite de la unii angajați, eu nu sunt impresionată, în mare parte oameni care au lucrat pe timpul regimului Plahotniuc și atunci nu i-am văzut să se plângă de intimidare. Asta îmi creează semne de întrebare.

Cred că trebuie evaluare externă și la Procuratura Anticorupție și la CNA, care nu a fost în plan până de curând. Să ne asigurăm că în aceste instituții lucrează doar oameni onești și nu mai vedem probleme de tipul celor văzute azi.

Cât privește dezbatere publică dintre CNA și PA - nu face bine luptei cu corupția, și nici pentru reforma justiției. Vom veni cu o soluție