Graba de până la alegeri... strică treaba. Primarul Capitalei a găsit o metodă nouă pentru "reparația" străzilor. Dacă în trecut, pe străzile din Capitală se aplica întâi freza și înlăturarea stratului de asfalt uzat, noua administrație a găsit o metodă cum aceste lucrări se pot face mai rapid: Aplicarea unui strat subțire deasupra celui existent, care rezolvă problema cosmetic, și nu pe termen lung
Două fotografii comparative arată cum aceeași procedură a fost aplicată anul trecut la Botanica, iar acum se aplică pe str. Calea Ieșilor. Și într-un caz și în altul, se poate vedea calitatea "reparației" - deși e mai bine, străzile rămân la fel denivelate. E adevărat, însă, lucrările se fac cu viteza luminii. Până la alegeri a rămas puțin timp 😀