Scandal la CMC. Primarul, acuzat că a cheltuit 174 mil. lei pentru Summit, fără acordul consilierilor
Ceban: Îmi este rușine de foarte mulți dintre ei. De PSRM care votează politic, de PAS, care întotdeauna a votat politic, de Partidul Șor care nu a votat bugetul. Am să vă dau exemplu localitățile unde aveți exponenți la conducere și pe care le pierdeți, nu le puteți administra. Nu am socialiști în executiv, pentru că nu există oameni care să arate competențe profesionale și manageriale. Avem peste 1000 de proiecte implementate sau în realizare. Ne vom descurca și fără voi și vom depăși și blocajele voastre