Socialiștii au anunțat azi în fața Primăriei Capitalei că programul și ceea ce văd azi oamenii în Chișinău sunt de fapt programul socialiștilor.

Dodon: "Oamenii au votat un primar socialist, programul socialiștilor și cea mai mare fracțiune din CMC - a PSRM. Ceea ce a implementat încă actualul primar este programul PSRM, noi am oferit cât eram la guvernare cca 700 de mln de lei, pentru ca să fie reparată integral str. Albișoara, reparate trotuarele de pe Pușkin și Bodoni, reparate grădinițe și școli, etc. Peste 700 de mln de lei în primii 2 ani de activitate a lui Ceban au fost alocate de Guvernul socialist. Noi vom avea un candidat socialist la următoarele alegeri locale. Actualul primar a decis să se depărteze de echipa noastră. Dumnezeu cu dânsul".