A fost lansat site-ul moldovaeuropeana.md: Aici veți găsi toată informația referitoare la Adunarea „Moldova Europeană”, convocată la inițiativa președintei Maia Sandu. Tot astăzi, președinta Sandu a venit cu un îndemn către moldovenii stabiliți cu traiul departe de țară.„Dragi moldoveni din diasporă, vă îndemn să fim uniți pe 21 mai! Dacă sunteți departe de Moldova, vă puteți aduna în orașele în care vă aflați", a spus sursa