Ceban: Stă acasă Ghiță-groază între pisici. Așa mi s-a părut Iulian Rusu, de care se amuză toți ofițerii. Obiectivul e de a șterge efortul Primăriei la 1 an de război, ce asistență am oferit pentru refugiați, etc. Dacă se probează ceva - noi îi vom destitui din funcție pe toți, dar nu cu justiție la televizor. Eu nu cred că Boris Gîlcă putea să săvârșească ceea ce i se incriminează. E un profesionist.
Primăria am transformat-o din cea mai coruptă în cea mai transparentă instituție.
Primarul Capitalei, Ion Ceban, reacție de presă după reținerea lui Boris Gîlcă și declarațiile șefului CNA: