Au fost propuse alte candidaturi pentru a exercita funcția de președinte al adunării, la o nouă rundă de vot: Viorica Puică și Victoria Sanduță.
Victoria Puică a fost aleasă să conducă ședința, după ce a fost susținută cu majoritatea voturilor. Nelly Budăi a fost aleasă secretarul ședinței.
Din aceeași ediție