🌈 Ceban a comentat marșul LGBT, planificat la Chișinău: Edilul Ion Ceban a declarat că poziția sa rămâne aceeași și că „fiecare face ce vrea în casă la el”, iar „Primăria nu eliberează astfel de autorizații”. Întrebat dacă condamnă astfel de marșuri, edilul a răspuns: „Am zis, fiecare face ce vrea în casă la el, dar propaganda pentru copii și nu doar, nu cred că este rezonabilă”