Dodon: Ceea ce se întâmplă azi demonstrează care este nivelul justiției. Atunci când hoții de miliarde sunt la libertate, cei cu schemele cu gazul și energia electrică - sunt la libertate, pe mine și soția ne aduc în instanță pentru un certificat medical, care nu este un document, este o recomandare. Asta este nivelul justiției Maiei Sandu, sub lozincile UE. Ați văzut că eu cu soția nu ne ascundem, evident că nu e un episod plăcut, dar vom fi prezenți în instanță și vom demonstra aberațiile procurorului, care vor deveni o rușine pentru întregul sistem de justiție al R. Moldova.