Unul dintre ei este Mițelescu - el este cel care lucra la SIS și propriu zis a încărcat profesorii turci în dubițe și s-a asigurat că sunt deportați. Un asemenea personaj trebuia plecat imediat. Dar am văzut că a stat mult în structuri și a încercat să se curețe. El nu poate participa la lupta anticorupție.

Alexandru Esaulenco, fost director SIS, promovat Ambasador în Azerbaijan - pentru prima dată am să spun că eu am votat împotrivă și i-am spus-o și lui în față. E o mare greșeală și un semnal prost dat sistemului, când așa oameni sunt promovați la funcția de ambasador.

Vitalie Ojog de la SIS, apropiat de unul cu canal pe Telegram, cu facultate FSB la Moscova.

Eugen Rurac, fost procuror de la Procuratura Anticorupție, care cu alt grup de la CNA organizau toate dosarele politice. Este vorba de persoana văzută cu Mercedes de peste 100 de mii de Euro. Analizați toate dosarele politice de după 2013 - Chirtoacă, Filat, Domnica Manole. Recomand să vedeți cine au fost oamenii care s-au ocupat de aceste dosare. Ei sunt toți la vedere.

Mihai Invanov, adjunct acum la Procuratura Anticorupție, care e în relație de afinitate cu Viorel Morari.