Guvernul ar urma să ofere compensații cetățenilor vulnerabili și în următorul sezon rece, însă mărimea acestora și formula exactă de acordare va fi stabilită ulterior, în funcție de prețul energiei și capacitatea financiară a Guvernului, a declarat ministrul Muncii și Protecției Sociale, Alexei Buzu