💡
Maia Sandu, conferință de presă azi dimineață la Aeroport: Șor și Plahotniuc au furat în 2013 Aeroportul Chișinău de la cetățeni. Am pierdut venituri de cca 1.6 miliarde de lei, noi ca cetățeni. După 9 ani am reuși să ne mobilizăm și aducem Aeroportul sub controlul statului. Am reușit în cazul Aeroportului Chișinău, vom reuși și în celelalte cazuri de corupție mare. Se face dreptate cetățenilor prin întoarcerea Aeroportului
Sandu: Solicit să fie revizuită taxa de 9 euro per pasager, cu reducerea maximă a ei, solicit APP să găsească formule pentru a organiza mai multe destinații de zbor.
Justiția trebuie să se asigure că toate persoanele implicate în acest furt vor fi pedepsite.
3 aprilie 2023, 09:11