"Eu cred că noi trebuie să prietenim cu Rusia. Nu împotriva Europei. Avem nevoie de acea piață, avem nevoie de gaz ieftin. De aceea, vă rog să nu dați mâinile în jos. Ai noștri deja sunt aproape".