Ministrul Economiei, Dumitru Alaiba, anunță că proiectul MobiSign va fi aprobat miercuri la ședința Guvernului. Aplicația mobilă va permite semnătura electronică la distanță, fără a fi legat de un operator mobil. Proiectul e gata de mai bine de jumătate de an
Se pare că s-a trecut peste dificultățile cu SIS 😀