Mai multe ONG-uri de media condamnă „campania de intimidare”, inițiată de primarul municipiului Chișinău, Ion Ceban, împotriva presei care abordează problemele capitalei
Reacție Ceban: Susțin și respect munca jurnaliștilor și știu câtă dedicație depun cei care muncesc în domeniu. Nu sunt contra criticilor constructive și cu respectarea regulilor jurnalistice. Sunt contra materialelor vădit tendențioase, care au scop manipularea și de a induce intenționat în eroare opinia publică