Acum e șansa noastră să ajungem în UE. În 2030 avem șansa reală să aderăm la Uniune.



Lumea întreagă condamnă războiul, dar în Parlamentul Moldovei mai sunt din cei care închid ochii la atrocitățile comise de Rusia în Ucraina.



Moldovenii nu au fost niciodată de partea ucigașilor



Ne dorim copiii noștri să ajungă în închisoare pentru o postare pe social media împotriva conducerii țării, așa cum este cazul în Rusia? Sigur că nu, noi suntem o democrație unde libertatea de expresie e respectată



Facem apel la toate forțele politice să susțină aderarea Republicii Moldova la UE și să o facă necondiționat.



Cetățenii sunt supuși unui val de minciuni și manipulare fără precedent. Planurile lor nu s-au încheiat. Lor nu le va reuși.



Gruparea Șor și FSB vrea să aducă războiul în Moldova, dar organele de forță și-au făcut treaba. Le mulțumesc lor, dar și zecilor de mii de funcționari care sunt la datorie de la începutul războiului din Ucraina.



Voința poporului nostru este să fie în familia popoarelor libere ale Europei! În 2030 trebuie să devenim membri ai Uniunii Europene. Oamenii Moldovei sunt muncitori, trebuie să aibă un nivel de viață ca în UE.