Dorin Recean, comentarii pe marginea protestelor organizate de P. Șor: Protestatarii mai bine veneau și munceau, pentru că dacă discuți cu agricultorii, nu contează din ce raion, toată lumea zice că nu sunt oameni, nu-i forță de muncă. Toată lumea se jeluie. În loc să vină să muncească, iau bani ca să meargă fie pe un traseu, fie la Chișinău
Nu trebuie să dăm vina pe protestatari. Unii sunt trași de căpăstru, unii în virtutea prostiei, alții în virtutea sărăciei. De vină e gruparea Șor, care trebuie să ajungă la închisoare.