La hotarul belaruso-ucrainean, regimul Lukașenko a decis să-i învețe pe ucraineni prin clasicele metode propagandistice cine sunt ocupanții de fapt: Nu rușii care i-au bombardat, i-au ucis cu bombe și rachete, ocupând estul țării, dar americanii 🤦♂️