Aceștia planificau să folosească protestele oamenilor pașnici pentru a crea destabilizări.

Alte grupuri de bărbați urmau să se mai alăture în alte faze ale protestului. Destabilizarea era doar un pas.

Toate acțiunile ar fi fost dirijate din Federația Rusă.