Forțele de ordine din Georgia au dispersat aseară mulțimea din fața Parlamentului. Președinta Georgiei a declarat că susține cerințele manifestanților
„Nimeni nu a avut nevoie de ea”. Președinta Georgiei își va folosi dreptul de veto pentru a bloca promulgarea legii privind „agenții străini”