Premierul Recean anunță că a făcut vizite inopinate la unele instituții desconcentrate: „Nu voi da nume, dar există și o problemă de atitudine”
Recean, către miniștri despre vizita sa la Fălești: „Ceea ce am văzut lasă de dorit. De această dată nu o să dau nume”